PRO-TIL

INNOWACYJNY AGREGAT DO UPRAWY PASOWEJ

Mzuri Pro-Til uprawia wyłącznie wąskie pasy gleby, aplikuje nawozy w całej warstwie uprawianego pasa, umieszcza w nim nasiona na określonej, stałej głębokości, zapewniając idealne środowisko do ich szybkiego kiełkowania, wzrostu roślin i wysokich plonów o doskonałej jakości.

Technologia Mzuri Pro-Til polega na uprawie tylko wąskich pasów roli, w których wysiewa się nasiona, a następnie wzrastają rośliny oraz pozostawianiu resztek pożniwnych przedplonu w nieuprawianych międzyrzędziach.  Pozwala to zatrzymać wilgoć i ograniczyć straty materii organicznej, co wpływa korzystnie na strukturę, żyzność i urodzajność gleby. Wielokrotne przejazdy maszynami do płużnej lub bezpłużnej uprawy roli powodują degradację struktury gleby, nadmiernie ją zagęszczają, prowadzą do szybkiej mineralizacji materii organicznej i wpływają destrukcyjnie na życie biologiczne gleby. Silne zagęszczenie gleby skutkuje zaburzeniem jej stosunków powietrzno-wodnych, prowadząc do braku tlenu oraz składników pokarmowych łatwo dostępnych dla korzeni roślinuprawnych. Mzuri Pro-Til został zaprojektowany jako agregat umożliwiający uprawę roli, nawożenie orazsiew w jednym przejeździe bezpośrednio po ściernisku. Zęby-łapy uprawowe i koła zagęszczające spulchnioną glebę są rozmieszczone na przemian w dwóch rzędach, umożliwiając łatwe przesuwanie się między nimi nawet dużej ilości resztek pożniwnych. Dzięki układowi hydraulicznemu zęby uprawowe i redlice siewne każdej sekcji wywierają jednakowy nacisk na glebę. Zapewnia to równomierną głębokość uprawy i siewu oraz doskonały kontakt nasion z glebą. Dozowanie nasion odbywa się za pomocą silników elektrycznych o regulowanej prędkości i przekładni napędzających rolki nasienne. Wybór odpowiedniej rolki umożliwia wysiew praktycznie wszystkich rodzajów nasion. Obsługa jest prosta, a regulacja dokładna. Wystarczy nacisnąć przycisk elektryczny, zważyć zgromadzone nasiona i wpisać ich ilość do panelu sterowania komputera. Komputer RDS Artemis zapewnia regulację ilości wysiewu w trakcie pracy oraz posiada wszystkie funkcje kontroli i monitorowania procesu nawożenia i siewu.

PRO-TIL. SPECYFIKACJA TECHNICZNA

pro_til

Najważniejsze cechy Pro-Til:
● zęby uprawowe zabezpieczone hydraulicznie,
● zmienna ilość wysiewu,
● jedno- i dwurzędowe redlice do wysiewu nasion,
● wentylator napędzany hydraulicznie,
● czujnik przepływu nasion,
● hydrauliczny znacznik przejazdu,
● regulowana hydraulicznie brona zagarniająca,
● półpneumatyczny dozownik nasion,
● komputer zarządzający RDS Artemis,
● niezależne wahliwe ramiona redlic wysiewających, z zabezpieczeniem hydraulicznym połączone z regulowanym kółkiem dociskowym.

PRO-TIL SELECT

AGREGAT MZURI PRO-TIL SELECT – jeden do wszystkiego.

Mzuri Pro-Til Select umożliwia zmianę rozstawu  rzędów i szerokość międzyrzędzi za pomocą jednego przycisku, wyłączając lub włączając co drugą sekcję.

Mzuri Pro-Til Select pozwala na siew w rzędach o szerokim rozstawie, np. kukurydza czy rzepak. Szeroki rozstaw rzędów umożliwia bardzo dobry dostęp promieni słonecznych do roślin, zmniejsza konkurencję między nimi oraz eliminuje problem gromadzenia się resztek roślinnych pomiędzy elementami roboczymi agregatu. Włączając wszystkie sekcje rozstaw rzędów (pasów) jest przygotowany do siewu zbóż, rzepaku, roślin strączkowych, facelii i innych.

Najważniejsze cechy Mzuri Pro-Til Select:
● szybka i łatwa możliwość zmiany rozstawu rzędów,
● zęby uprawowe i redlice siewne zabezpieczone hydraulicznie,
● zmienna ilość wysiewu,
● jedno- i dwurzędowe redlice do wysiewu nasion,
● dotykowy komputer zarządzający RDS Artemis,
● wentylator napędzany hydraulicznie,
● kontrola przepływu materiału siewnego,
● hydrauliczny znacznik przejazdu,
● regulowana hydraulicznie brona zagarniająca,
● półpneumatyczny dozownik nasion,
● niezależne wahliwe ramiona redlic wysiewających, z regulowanym kółkiem dociskowym (wąskim i szerokim).

PRO-TIL SELECT. SPECYFIKACJA TECHNICZNA

pro_til_select

REZULT

AGREGAT DO PIELĘGNACJI GLEBY.

Rezult to agregat do pielęgnacji gleby. Ułatwia postępowanie ze słomą i resztkami pożniwnymi, wprowadza znaczny postęp w przygotowaniu łoża siewnego. Jest także idealnym narzędziem do kontroli zachwaszczenia i aktywności ślimaków. Rezult przyspiesza rozkład słomy i innych roślinnych resztek pozbiorowych. Agregat posiada pięć rzędów sprężystych zębów oraz opcjonalnie zestaw dysków frontowych. Dyski nacinają słomę i resztki pożniwne mieszając je z wierzchnią warstwą gleby, a zęby wszystko równomiernie rozprowadzają na całej szerokości roboczej maszyny, przygotowując pole do siewu.
Zęby Rezult HEAVY DUTY to długie na 28 cali
(około 70 cm) zęby, które są praktycznie nie do złamania. Są twardsze od zwykłych zębów bron, w trakcie pracy silnie drgają, co zwiększa efekt rozkruszenia, rozdrobnienia resztek roślinnych pozostających na powierzchni gleby. Dyski przednie nie tylko tną, rozdrabniają resztki pożniwne, ale są także doskonałe do mieszania z glebą nawozów organicznych czy środków ochrony roślin.

Najważniejsze cechy agregatu Rezult:
● niezależne, mocowane sprężyście dyski przednie
● hydraulicznie regulowany kąt natarcia
● składanie hydrauliczne elementów roboczych z ich automatyczną blokadą zabezpieczającą do transportu
● zabezpieczenia sprężynowe zębów – praktycznie niezniszczalne
● pięć rzędów zębów zapewniających wysoką skuteczność pracy z resztkami pożniwnymi w wierzch niej warstwie gleby.

REZULT. SPECYFIKACJA TECHNICZNA

rezult

REHAB

NOWOCZESNY GŁĘBOSZ Z MAŁĄ INGERENCJĄ W POWIERZCHNIĘ GLEBY.

Rehab to specjalnie zaprojektowany głębosz nieingerujący silnie w wierzchnią warstwę gleby.  Zwiększa ilość dostępnego tlenu i substancji odżywczych, zwłaszcza w głębszych warstwach, co umożliwia szybki wzrost korzeni i całych roślin.

Zęby-dłuta z wymiennymi skrzydłami zapewniają silne, głębokie spulchnienie, rozluźnienie gleby. Dyski frontowe głęboko nacinają glebę ograniczając jej destrukcję, zapewniają jednocześnie dobre wnikanie wody do gleby i jej retencję, ale pozostawiają resztki roślinne na powierzchni pola. Ogranicza to parowanie wody z gleby i immobilizację azotu. Gleba jest dobrze, głęboko napowietrzona, szybko nagrzewa się wiosną, mimo to utrzymuje wilgoć.

● frontowe dyski tnące resztki roślinne na powierzchni gleby zamontowane na ramionach z kontrolowanym naciskiem. Każde ramię dysku posiada zabezpieczenie hydrauliczne umożliwiające kopiowanie nierówności pola,
● sekcje głęboszujące zabezpieczone hydraulicznie, posiadają 2-częściowe elementy robocze: ząb-dłuto i wymienne skrzydła (różne ich opcje),
● sekcja zagęszczająca regulowana hydraulicznie składa się z kół oponowych, zamyka szczelinę glebową za sekcją głęboszującą ograniczając ryzyko wysuszenia gleby.

REHAB. SPECYFIKACJA TECHNICZNA

rehab

Become a dealer FB